تبلیغات

همه چیز در مورد کرونای انگلیسی

همه چیز در مورد کرونای انگلیسی

اولین نوع ویروس کرونا یا کووید 19 در ووهان چین سربرآورد و در کوتاهترین زمان عالمگیر شد؛ هر روز مطالب و اطلاعات جدیدی از آن شنیده شد و حالا چند ماهی است که صحبت از تولد نوع جدید کووید 19، آن هم از کشور انگلیس به گوش رسیده است؛ ویروس جهش یافته‌ای که بنا بر شواهد موجود پس از گذشت حدود 3 ماه از تولد آن در انگلیس، خبری شده و نامش بر سرزبانها افتاد.

این ویروس نیز به سان اجداد ناخلف خود، نقاط مختلف دنیا را در نوردیده و حالا چند وقتی است پایش به کشور‌مان نیز باز شده؛ آن طور که وزیر بهداشت در چند روز گذشته اعلام کرد کرونای انگلیسی در کشور در حال چرخش است و دیگر هیچ نقطه‌ای را نمی‌توان مصون از حضور آن دانست.

سعید نمکی، وزیر بهداشت با بیان اینکه ویروس جهش یافته کرونا در کشور چرخیده است و این زنگ‌ خطر جدی در مدیریت کرونا بوده که آغاز شده است،گفت: روزهای سختی در انتظار ماست و باید خود را آماده کنیم.

وزیر بهداشت ادامه داد:روش مبارزه با ویروس جدید و جهش یافته کرونا با ویروس ووهان هیچ تفاوتی ندارد و باید دستورالعمل‌های توصیه شده را رعایت کنیم.

تاکنون در کشور 7 نفر در اثر ابتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا یا همان کرونای انگلیسی جان خود را از دست داده اند.البته بنا به گفته فرید نجفی، معاون تحقیقات وزیر بهداشت آمار ابتلا به ویروس کرونای انگلیسی در کشور بسیار بیشتر از تعداد اعلام شده است.

وی از افزایش 30 تا 70 درصدی سرعت انتقال ویروس  کرونای انگلیسی نسبت به ویروس قبلی خبر داد.

به عبارت بهتر باید گفت که دیگر در هیچ نقطه‌ای نمی‌توان این احساس را داشت که امکان ابتلا به کرونای انگلیسی وجود ندارد.

پاسخ دهید

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...