یک متخصص تغذیه گفت: مصرف ذغال اخته موجب خروج باکتری‌ها از بدن می‌شود اما مصرف بیش از حد آن ‌می‌تواند، موجب کاهش آب و املاح بدن ‌شود.
مرتضی صفوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: ذغال اخته سرشار از ویتامین C است و دارای قند فروکتوز و گلوکز کمی است.
وی گفت: پوست ذغال اخته تب‌بر ‌و در رفع اسهال مؤثر است، میوه آن اثر قابض دارد و مصرف آن در رفع اسهال و ورم معده بسیار مؤثر است. ذغال اخته از چسبیدن باکتری Ecoli به دیواره مجرای ادرار جلوگیری می‌کند و از ادرار دفع می‌شود.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: ذغال اخته به خروج باکتری‌ها از بدن کمک می‌کند و از رشد، تکثیر باکتری و بروز عفونت جلوگیری می‌کند. آب ذغال اخته خواص ترمودینامیک باکتری‌ها در مجاری ادراری را تغییر می‌دهد و اجازه نمی‌دهد باکتری‌ها آن قدر به سلول‌ها نزدیک شوند که به آنها متصل شده و عفونت را آغاز کند.
صفوی افزود: آب ذغال اخته برای مبتلایان به سنگ‌های کلیه مؤثر است و اگر جنس سنگ‌های کلیه کلسیمی باشد، آب ذغال اخته در رفع آن اثر چشمگیری دارد‌.
وی اضافه کرد: پلی فنول‌های موجود در ذغال اخته موجب کاهش کلسترول بد خون می‌شود و برای سلامتی قلب مفید است.
صفوی افزود: ذغال اخته سرد است و مصرف بیش از اندازه آن موجب تهوع، اسهال، دل به هم خوردگی و سردرد می‌شود.
وی گفت: مصرف بیشت از حد ذغال اخته ‌می‌تواند، موجب کاهش آب و املاح بدن ‌‌شود و ممکن است موجب خونریزی معده و روده ‌شود. مصرف ذغال اخته ‌شسته نشده نیز ممکن است موجب بروز عفونت‌های استخوانی، هپاتیت و زردی شود.