********************* گیـاه کُــــنــــــــدُر ***********************

کندر ارزشی برابر طلا دارد و توسط مصریان، یهودیان، یونانیان، رومیان و ایرانیان برای اهداف عمومی و روحی مصرف می‌شده است.
خاستگاه کندر آفریقای جنوبی خصوصاً سومالی، عمان و یمن است. کندر از درختی به نام Olibanum به دست می‌آید.شهرت درخت کندر، به خاطر این است که پس از بریدن تنه‌اش به قسمت‌های کوچک‌تر، شیره‌ی سفید شیر مانندی از آن خارج می‌شود که این قطرات با گذشت کمتر یا بیشتر از دو هفته پس از از دست دادن رطوبتش و خشک شدن (غلیظ شدن) تبدیل به یک صمغ نارنجی - قهوه‌ای می‌شود که با نام کندر (Frankincense ) شناخته می‌شود؛ که نیمه‌ی اول نام آن (Frank) به معنی خالص و پاک و قسمت دوم آن به معنی دود کردن است.برای گرفتن روغن کندر، باید قبل از سخت شدن کامل کندر اقدام کرد و بهتر است فرایند روغن کشی با حضور دی اکسید کربن انجام شود تا کلیه‌ی خواص آن حفظ شود. حدود 50000 هزار سال به عنوان بخور خوشبو استفاده می‌شده است و حتی امروزه در کلیساها و معابد به عنوان بخور (شبیه عود) در بسیاری از نقاط جهان استفاده می‌شود.کندر و روغن به دست آمده از آن خواص مفید سلامتی و پزشکی دارد و حتی در برخی مناطق به خاطر قدرت معجزه آسا و اسرارآمیز آن مورد توجه قرار گرفته است. 
محققان در بسیاری از تحقیقات به بررسی خواص کندر و روغن آن پرداخته‌اند که دامنه‌ی بسیار وسیع داشته و به نتایج قابل اهمیتی دست یافته‌اند.

کندر صمغی است که آن را مصطکی خوانند و بعضی گویند مصطکی هم نوعی کندر است و کندر همان لبان باشد و بعضی می گویند کندر درختی است شبیه پسته لیکن باری و میوه ای و تخمی ندارد صمغ آن را به نام درخت آن خوانند .

کندر:

به فارسی «کُندُر» و در کتب طب سنتی با نامهای «کندر» و «لبان» ،«لیبان» و «لیبان ذَکَرْ» آورده شده است به هندی لوبان و به فرانسوی انواع ان را Oliban، Encens male و Encens indien و به انگلیسی Olibanum و Frankincense گفته می شود صمغ رزینی است که ازگیاهی گرفته می شود گیاه درختچه ای است از خانوادة Burseraceae نام علمی آن Boswellia carterii Birdw. می باشد این گونه در عربسان و حبشه می روید .

از گونه دیگری به نام . Boswellia serrata Roxb از همین خانواده نیز کندر گرفته می شود ا ین گونه در مناطق مختلف هندوستان می روید از این گونه دو واریته درهند دیده می شود یکی Var serrata که برگهای آن پوشیده از کرک است و دیگری Var glabra که برگهای آن صاف و بی کرک می باشد .

مشخصات گیاه مولد کندر – گونه B.caterii:

درختچه ای است کوچک پرشاخه ، برگهای آن مرکب و متشکل از 15-7 برگچه. برگچه ها دندانه دار شبیه برگ بلوط و تمام گیاه پوشیده از کرک پنبه ای است این درختچه درعربستان و حبشه انتشار دارد.

مشخصات کندر:

با شکافی که در تنة درختچة مولد کندر ایجاد می کنند شیرابه سفید رنگی که همان صمغ رزینی کندر است از آن خارج می شود این شیرابه در مجاورت هوا به تدریج سفت شده وبه صورت کندر که در بازار عرضه می شود در می آید. کندر صمغ رزینی است که در بازار به صورت قطعات کوچک و یا در ابعاد شاه بلوط فروخته می شود صمغی است خشک با طعم تلخ و معطّر و کمی گس. معمولاً در تجارت دونوع کندر عرضه می شود یکی را از افریقا و دیگری را از هندوستان می آورند کندر افریقا یا به شکل قطعات کوچک گرد اشکی و یا بزرگتر به قدر شاه بلوط.کندر اشکی به رنگ کاه است زیر دندان نرم می شود و اگر شکسته شود مقطع آن کِدِر و مانند موم می باشد و کندر شاه بلوطی قرمز رنگ و غیرخالص است.

و امّا کندر هندوستان به صورت پارچه است بزرگتر از قطعات کندر افریقا، رنگ آن زرد کمی تیره و گِرد و معمولاً دارای بو و طعم معطَری می باشد ، شبیه بو و طعم صمغ رزینی کاج.

در بازار غالباً کندر را با سانداراک و مصطکی مغشوش می نمایند که البته از کندر خالص نامرغوبتر است .

توضیح : سانداراک را که به فارسی سندروس می گویند صمغ رزینی است که در اثر شکاف در تنة بعضی از درختان تیرة کاج به دست می آید از جمله درخت Callitris quadrivalvis Vent. که مترادف آن Thuya articulata Vahi. می باشد. درختی است به بلندی 6-5 متر که در شمال افریقا می روید رزین سندروس در حدود 1 درصد اسانس مرکب از پینن و دیپانتن دارد و بعلاوه دارای مادة تلخ نیز می باشد.از گونه های دیگری ازهمین خانواده به نام C.robusta R.Br. و چند درخت دیگر نیز سانداراک گرفته می شود سانداراک تقریباً مصرف درمانی ندارد و در ورنی سازی مصارف صنعتی دارد و چون ارزان است گاهی با کندر مخلوط می شود از سایر Thuya ها نیز صمغ سانداراک گرفته می شود .

در مورد انواع کندر در کتب طب سنتی شرقی آمده است که کندر مایل به قرمز کندر مذکر و کندر سفید را کندر مونث گویند ولی در مدارک علمی غربی که مبتنی بر مطالعات گیاه شناسان است آمده است که کندر مذکر که Encens male گفته میشود صمغ رزینی است که از گیاه Boswellia carterii گرفته می شود و کندر مونث به فرانسوی Juniperus lycia Pall. و همچنین از سروی به نام Juniperus thurifera گرفته می شود گونه اخیر را به فرانسوی Genvrier porte-encens می نامند.سروی است به بلندی 10-8 متر که در افریقای شمالی در تونس انتشار دارد کندر از اعصار کهن مورد شناخت بشر بوده است و به عنوان بخور معطّر از سوزاندن آن استفاده می شده و هنوز هم در معابد و در دیرها و کلیساهای مسیحیان در مراسم مذهبی کاتولیکها دود می شود کندر در اتر، کلروفورم و اسانس تربانتین حل می شود در آب فقط قسمتی از آن حل می شود و محلول کندر در آب مانند سایر صمغهای رزینی به صورت شیر در می آید.

ترکیبات شیمیایی:

از نظر ترکیبات شیمیایی کندر دارای حدود 25 درصد صمغ غیرمحلول در الکل و یک رزین ومقدار اسانس است قسمت غیرمحلول آن درالکل دارای مواد آرابین و باسورین است و قسمت محلول آن در الکل دارای رزینی به نام اولیبانورزن ،یک اسید آزاد به نام اسید بوسولیک، یک مادة تلخ و اسانس می باشد دراسانس کندر علاوه بر پینن، دیپانتن و فلاندرن مقداری از یک نوع الکل به نام اولیبانول می باشد .

خواص – کاربرد:

در هند از کندر به عنوان معرّق ، مدّر، قابض و قاعده آور استفاده می شود و درموارد روماتیسم و ناراحتی پوستی و بیماریهای عصبی تجویز می شود.
از نظر حکمای طب سنتی کندر گرم و خشک است و از نظر خواص آن معتقدند که خشک کننده و قابض و بند آورندة خون است گازها را تحلیل می برد و برای تقویت حافظه نافع می باشد . از خونریزی های خارجی و خونروی از سینه جلوگیری می کند و اگر با صمغ عربی خورده شود برای رفع بدبویی بینی و تنگی نفس وسرفة مزمن رطوبتی نافع است . اگر با عسل خورده شود برای رفع فراموشی مفید است اگر تا چند روز هر روز 3 گرم آن را در آب بخیسانند و ناشتا بخورند برای رفع فراموشی و زیادی بلغم مفید است . 
روغن کندر:
* روغن کندر خواص ضد عفونی کننده و گندزدایی و ضد میکروبی دارد. از آن می‌توان در زخم‌ها برای جلوگیری از کزاز استفاده کرد و برای عفونت‌های داخلی هم مفید و موثر است.* کندر خواص ضد التهابی داشته و برای بهبود بیماری‌های التهابی روده بسیار مفید است. روغن کندر برای معده درد و ناراحتی‌ها و دردهای شکمی خوب است و باعث بهتر شدن هضم و حتی کم کردن گازهای روده می‌شود.* برای برطرف کردن جای زخم صورت و بدن مفید است. تغییرات پوستی حاصل از جوش، آکنه، آبله و ... می‌تواند با استفاده از روغن کندر بر طرف شود.* به حفظ عملکرد کلیوی کمک می‌کند. به تولید مناسب ادرار کمک کرده و باعث خروج سموم از بدن از طریق ادرار می‌شود.* موثر در کاهش فشار خون است و در تولید مجدد سلول‌های سالم بسیار مفید است.اثرات مفید کندر در کاهش قند خون، کاهش چربی خون و محافظت از کبد در بسیاری از بررسی‌ها مشاهده شده است* در خانم‌ها در طی دوره‌ی عادت ماهانه برای بهبود سردرد، تهوع و معده درد مفید است و ممکن است قاعدگی‌های سنگین با روغن کندر، متعادل شود. 
* در آرامش فکر، روح و روان و آسودگی بسیار موثر است؛ و علت اصلی استفاده از آن در اماکن مذهبی به عنوان بخور (عود) همین است؛ و حتی اثرات مفیدی در بی خوابی دارد.
* در مصر باستان از روغن کندر به عنوان ماسک صورت برای سلامت نگه داشتن پوست، بهبود جای زخم، جلوگیری از چروک خوردن و جوان و نرم نگه داشتن پوست استفاده می‌شده است.* برای برطرف کردن شک و مساعد شدن حال کسانی که از شک زیاد رنج می‌برند، کم کردن ضعف اعصاب و استرس از آن استفاده می‌شود. همچنین برای افرادی که از کابوس‌های شبانه و خستگی رنج می‌برند و برای جوان سازی فکر و بدن از آن استفاده می‌شود.* خاصیت کندر در تعدیل سیستم ایمنی مورد بررسی قرار گرفته است. روغن کندر برای محافظت در برابر سرماخوردگی و راحتی ماهیچه‌ها و دردهای مفاصل مفید است و در درمان روماتیسم و حتی آرتریت بسیار موثر است.* کندر همچنین در کودکان برای بهبود بلع و تنفس‌های عمیق مفید می‌باشد.* در مطالعات بالینی و سلولی مختلف اثرات ضد سرطانی قدرتمندی در کندر دیده شده است.* کندر در تقویت حافظه و رفع فراموشی و ضعف حافظه بسیار موثر است. پیامبر اسلام بر خوردن کندر در دوران بارداری بسیار تاکید کرده‌اند؛ و همچنین خوردن آن را برای بهبود و افزایش حافظه توصیه کرده‌اند.محققان دریافتند که تجویز کندر ، به ویژه دوز g/kg0/05 ، در دوران بحرانی رشد و نمو سیستم عصبی جنین و نوزاد ، موجب افزایش چشمگیر (001/0>p) قابلیتهای یادگیری ، به ویژه تقویت و نگهداری حافظه می شود . از این رو به نظر می رسد که کندر می تواند دارای تاثیری مثبت بر روند تکامل مغز و احتمالا شکل گیری مناسب درختهای دندریتی ، اکسونها و برقراری ارتباطات صحیح بین آنها باشد.برای افزایش هوش جنین :کولین، ماده ای است که به طور طبیعی در غذاهای چرب وجود دارد و حافظه را تقویت می کند. پزشکی از دانشگاه کارولینای شمالی بیان کرد، اگر در دوران بارداری مادر، به رژیم غذایی او کولین اضافه شود، قدرت حافظه جنین در حال رشد را برای مراحل بعدی زندگی افزایش می دهد.در دوران بارداری و شیردهی، ذخایر کولین بدن مادر تخلیه می شود، در نتیجه کولین کافی برای رشد طبیعی مغز در دسترس نخواهد بود. کولین برای حفظ سلامتی افراد، موردنیاز است. منابع غذایی کولین عبارت اند از: شیر، جگر، تخم مرغ و بادام زمینی. در بدن نیز از اسید آمینه متیونین ساخته می شود.سلامت باشید 
* اثرات مفید کندر در کاهش قند خون، کاهش چربی خون و محافظت از کبد در بسیاری از بررسی‌ها مشاهده شده است.