تحقیقات جدید نشان می دهد در صورت اضافه کردن نمک به آب حمام، فرد احساس آرامش بیشتری را پس از استحمام بدست خواهد آورد. به نقل از شینهوا،

در صورت اضافه کردن نمک به آب حمام و تبدیل آن به آبی همانند آب دریا،که 1.45 درصد آن را نمک تشکیل می دهد ، فرد پس از استحمام آرامش بیشتری را در بدن خود تجربه خواهد کرد.
به گفته پروفسور "کارل لودویگ" از محققان حاضر در این تحقیق، به
کارگیری روشهای نوین برای تسکین دادن به بدن، اغلب گران هستند اما با بکارگیری آبی همانند آب دریا می توان به راحتی روشی موثر و ارزان قیمت را برای تسکین و آرامش به خانه ها برد.
بر اساس نتایج بدست آمده از این تحقیقات، استحمام در آب شور موجب بهزیستی فرد می شود. آبی که حاوی 3 درصد نمک باشد باعث شادابی بیشتری شده و به ماهیچه ها این اجازه را می دهد تا راحت تر از قبل بوده و امکان تسکین اعصاب را نیز فراهم می کند و از همین رو هرچه میزان نمک در آب حمام بیشتر باشد فرد پس از استحمام آرامش بیشتری را در بدن خود احساس خواهد کرد.
همانطور که می دانید بسیاری از کارورزان ریکی در مواقعی از حمام نمک استفاده می کنند. در این جا یک روش حمام نمک را توضیح می دهم که بسیار راحت است.
هنگامی که داخل حمام هستید کمی نمک را با آب گل کنید و آن را به صورت،شانه ها،سینه،دست ها و ... بمالید. در مواقعی که خواهان رهایی یک عضو خاص از بدنتان هستید روی آن قسمت را نیز به آب نمک(به صورت گل) آغشته کنید. سه دقیقه در این وضعیت بمانید و سپس دوش بگیرید.
به طور کلی آنچه که در طول هزاران سال در رابطه با نمک گفته شده خاصیت تجزیه کنندگی آن است که می تواند برخی انرژی های نامنسجم و ناهماهنگ و مخرب را تبدیل کند و آب نیز دارای خاصیت جذب انرژی می باشد.
نکته1: توصیه می شود اگر از روش اشاره شده در خبر فوق استفاده می کنید حتما دقت کنید که زیاد به آب نمک اضافه نکنید،
یعنی میزان نمک بیش از یک درصد از حجم آب نباشد. در غیر این صورت ممکن است دچار ریزش مو بشوید.اگر می خواهید نمک بیشتری به کار گیرید بهتر است سرتان را در به آب نمک خیس نکنید.
نکته2:در تمرین پیشنهادی دوم هیچگاه در ناحیه سر این کار را انجام ندهید.