بهترین و تازه ترین مطالب پزشکی و آزمایشگاهی و طب سنتی در همین سایت
تبلیغات
سخن روز


 

آخرین ارسال های تالار
تاریخ : 17 آذر 1391 13:57
نویسنده : salamat
نظرات : 0

عکس

دانشمندان توانستند گونه هایی از باکتری های ماندگار را که مرتبط با دوران باستان است در محیط های تاریک و شور در منزوی ترین دریاچه های قطب جنوب کشف کنند. 

به گزارش ساینس دیلی، دریاچه ویدا بزرگ ترین دریاچه منحصر به فرد است که در دره مک موردو واقع شده است که عمدتاً دارای بالاترین سطح اکسید نیتروژن از هر آب طبیعی بر روی زمین است که آب این دریاچه بسیار شور است که درجه حرارت آن 8 درجه فارنهایت است.

بررسی ها نشان می دهد، در آب های شور و محیط های یخ زده امکان رشد و زنده ماندن باکتری ها وجود دارد که فرآیند های ژئوشیمیایی در محیط های میکروبی و یخ زده روی می دهد.

آب های شور مجموعه های عظیم و شگفت انگیزی از باکتری های متنوع و فراوان دارند که بدون منبع انرژی و نور خورشید به حیات خود ادامه می دهند.

دریاچه ویدا دارای گونه ایی از باکتری هایی است که 3 هزار سال قدمت دارند و مربوط به دوران باستان می باشند.

میکروب ها از واکنش های شیمیایی بین آب شور و زمینه غنی از آهن رسوبات تولید اکسید نیتروژن و هیدروژن مولکولی تغذیه می کنند و انرژی مورد نیاز را از آب شور به دست می آورند.
دریاچه ویدا و آب شور آن نشان دهنده یک آنالوگ مناسب و قابل دسترس گونه های نهفته جانداران و میکروب ها است.نظرات : 0 | بازدید از پست : 0
تاریخ : 14 مهر 1391 12:10
نویسنده : salamat
نظرات : 0

محققان آمریکایی اظهار داشتند بسیاری از افراد بدون اینکه حتی فکر کنند تلفن همراه خود را چک می کنند و این عادت نشاندهنده یک رفتار خودکار یا اتوماتیسم است.

جوزف بایر دانشجوی دکترای دگارتمان مطالعات ارتباطات در دانشگاه میشیگان به عنوان نویسنده اصلی این تحقیق گفت: اتوماتیسم که متغیر اصلی در این تحقیق بود توسط نشانه های موقعیتی و فقدان کنترل، آگاهی، اراده و توجه ایجاد شده است.
به عبارت دیگر افراد به طور خودکار احساس می کنند مجبور به بررسی، خواندن و پاسخ دادن به پیامهای جدیدی هستند که روی تلفنهای همراه خود دریافت می کنند آنها همچنین تشخیص نمی دهد که به طور خودکار این اقدام را انجام می دهند.

این تحقیق در مجله رایانه ها در رفتار انسانی با مشارکت چند صد نفر از دانشجویان انجام شده است که به یک پرسشنامه درباره ادراک، احساس و استفاده خود نسبت به ابعاد مختلف فناوری ارتباطات پاسخ گفته اند.

نتایج این تحقیق نشان می دهد که تمایلات خودکار پیش بینی کننده مهم و مثبت ارسال و خواندن پیامهای متنی هنگام رانندگی هستند که این امر حتی وقتی در رابطه با هنجارها و رویکردهای فرد نیز مدنظر قرار می گیرد میزان یکسانی را منعکس می کند.

اسکات کامپبل استاد یار مطالعات ارتباطات اظهار داشت: دو کاربر تلفن همراه می توانند با نرخ مساوی از تلفن خود استفاده کنند اما میزان اجرای رفتار خودکار آنها ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.

بایر گفت: تشکیل ستادهایی برای تغییر این عادتها چون نوشتن پیامهای کوتاه هنگام رانندگی می تواند در این زمینه موثر باشد چرا که اکثر کاربرها سطح انجام این رفتارهای خودکار در خود را تشخیص نمی دهند و به طور بی اختیار تلفن همراه خود را هنگام رانندگی بررسی کرده و به پیامهای جدید پاسخ می دهند.

وی افزود: ما با هدف قرار دادن این مکانیسمهای خودکار می توانیم استراتژیهای کنترل فردی را برای رانندگان طراحی کنیم.

به رغم این نتایج محققان اظهار داشتند که باید برای مشخص شدن این که این نتایج در تمام گروه های سنی نیز یکسان است، تحقیقات بیشتری انجام داد، چرا که اکثر شرکت کنندگان در این تحقیق از قشر جوان بوده اند.نظرات : 0 | بازدید از پست : 0
آمار جهانی

free counters

 

 


آخرین مطالب
  
 

با سلام به شما بازدید کننده ی عزیز ، امیدوارم مطالب سایت و همچنین مطالب تالارهای گفتمان رضایت شما را جلب کرده باشد . منتظر نظرات و پیشنهادات شما دوست عزیز هستیم .با تشکر