بهترین و تازه ترین مطالب پزشکی و آزمایشگاهی و طب سنتی در همین سایت
تبلیغات
سخن روز


 

آخرین ارسال های تالار
تاریخ : 4 فروردین 1389 10:19
نویسنده : salamat
نظرات :

سینوزیت چیست ؟

سینوزیت» یعنی التهاب سینوس ها و سینوس ها حفره های هوایی هستند در اطراف بینی و عملکرد آنها مشخص نیست. عده ای معتقدند که سینوس ها در سبکی جمجمه و رزونانس صدا دخالت دارند.
سینوس ها با مخاط تنفسی پوشیده شده اند و کاملاً استریل اند و به هر دلیلی که دچار عفونت شوند، به آنها «سینوزیت» گفته می شود.
سینوزیت می تواند حاد، تحت حاد و مزمن باشد. حملات سینوزیت را تا سه هفته حاد و سه هفته تا سه ماه تحت حاد و بیشتر از سه ماه را مزمن می گویند.

افراد مبتلا به سینوزیت با چه شکایتی به شما مراجعه می کنند؟

علایم بالینی سینوزیت حاد و مزمن با هم متفاوتند. در سینوزیت حاد علایم شدید می باشد و بیمار با گرفتگی بینی، احساس درد و ترشح چرک از بینی به پزشک مراجعه می کند و یا ترشحاتی که از پشت حلق پایین می آید، و بیمار آن را می بلعد و در پزشکی «PND» نام دارد و گاهی این نوع سینوزیت همراه با تب است.
اما در سینوزیت مزمن، علایم خفیف است، احساس کسالت عمومی، احساس سنگینی در سر و ترشحات دایم یا گهگاهی پشت حلق و همچنین ممکن است گرفتگی بینی یک طرفه یا دو طرفه در این بیماران مشاهده شود. این افراد با کسالت صبحگاهی بیدار می شوند و تمایل به کار کردن ندارند. صبحگاه گلوی آنان مانند چرم خشک است و احساس گلودرد دارند که با خوردن صبحانه و چای داغ گلویشان باز می شود و احساس سلامت بیشتری می کنند.

 نظرات : | بازدید از پست : 0
آمار جهانی

free counters

 

 


آخرین مطالب
  
 

با سلام به شما بازدید کننده ی عزیز ، امیدوارم مطالب سایت و همچنین مطالب تالارهای گفتمان رضایت شما را جلب کرده باشد . منتظر نظرات و پیشنهادات شما دوست عزیز هستیم .با تشکر